از انجام فعالیتهای مکرر خودداری کنید

آزمایش پاتولوژی ممکن است اسپاندی لوار تریتیس (spondyloarthritis) را نشان دهد که نشانههایی همچون فاسیای کف پا دارد. به این منطقه از پا در واقع فاسیای پلانتار، نیام کف پایی یا غلاف کف پایی نیز گفته میشود. کفی های طبی سفارشی که با استفاده از اسکن فشاری کف پا و یا اسکن سه بعدی در کلینیک های ارتوپدی فنی برای بیماران طراحی و ساخته می شود، بهترین نتیجه را دارند. از پوشیدن کفشهای بدون قوس و کاملا تخت یا پاشنه بسیار بلند برای طولانی مدت اجتناب کنید. با پوشیدن کفشهای مناسب برای هر فعالیت بدنی میتوانید از خار پاشنه جلوگیری کنید.

همچنین پوشیدن کفش نامناسب می تواند علت خار پاشنه پا باشد. استفاده از حمایت های قوس در کفش خود و انجام تمرینات کششی نیز ممکن است به تسکین درد کمک کند.داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDS)، مانند ایبوپروفن (به عنوان مثال موترین یا آسپرین) و ناپروکسن اغلب برای کاهش التهاب در رباط استفاده می شود. 3. تحریک تولید کلاژن که به عضلات، تاندونها و ساختارهای بافت نرم برای ترمیم کمک میکند. این می تواند راه رفتن شما را تغییر دهید و باعث آسیب به پاها، زانو، باسن و پشت شود. خار پاشنه بر اثر سفتی عضلات پا و پشت ساق بدتر می شود. درد معمولا در صبح زمانی که شما اولین گام خود را از تخت بر می دارید بدتر می شود ، و یا اگر شما نشسته اید و یا دراز کشیده اید برای شروع راه رفتن درد را احساس می کنید، ممکن است بعد از چند قدم اول این درد و سفتی کمتر شود.

❇ دردی که در اولین قدم های راه رفتن بعد از بیدار شدن از خواب، یا بعد از یک دوره طولانی بی حرکتی و استراحت ( مثلا بعد از یک رانندگی طولانی) شدیدتر است و بعد از چند دقیقه راه رفتن کمتر می شود یا از بین می رود. هر چقدر این توپ سخت باشد بهتراست چون انجام این تمرین ممکن است در بعضی از مواقع با درد همراه باشد، باید درد آن را تحمل کنید این تمرین یک تمرین ماساژ دهنده ی مفید برای درد خار پاشنه است. اما ممکن است در طول روز و انجام فعالیت های روزانه آسیب پای شما بیشتر شود. دکتر شما یک معاینه بالینی برای تعیین حساسیت به لمس و تعیین محل دقیق درد در پای شما انجام میدهد تا مطمئن شود که مشکلات مختلف پا باعث درد شما نشده باشد.

اوزون که یک اکسیژن غیر فعال است پس از تزریق به بافت به صورت فعال در آمده و موجب اکسیژن رسانی به ناحیه آسیب دیده می شود. دکتر شما ممکن است از دستگاه سونوگرافی برای تعیین بهترین محل برای تزریق استفاده کند. یک نفر از هر 10 نفر خار پاشنه دارد، اما تنها یک نفر از 20 نفر با خار پاشنه درد را تجربه می کند. همچنین اگر شما یک کار بسیار فعال دارید که اغلب روی پای خود هستید، مانند یک کارگر کارخانه و یا یک سرور رستوران، بیشتر در معرض خطر هستند. ارتز ویژه پد یا کفی طبی کفش که برای شما ساخته می شود که با حمایت قوس، برای کفش شما ممکن است به کاهش برخی از درد ها کمک کند و باعث توزیع فشارشود و از صدمه بیشتر به فاسیا پلانتار جلوگیری می کند. بریس:اسپلینت شبانه یکی دیگر از راه های درمان خار پاشنه پا است که می تواند به کشش ساق پا و قوس پا کمک کند .