از انجام فعالیتهای مکرر خودداری کنید

اما بهطورکلی علائم خار پاشنه شامل : التهاب ، ورم ، درد ، به وجود آمدن استخوان کوچک می باشد. علائمی که ممکن است خار پاشنه با خود به همراه داشته باشد شامل : التهاب ، درد ، ورم در قسمت های جلوی پاشنه می باشد. همان طورکه گفته شد خار پاشنه و التهاب کف پا از معمول ترین علت های درد پاشنه پا می باشند که به صورت زائده و برآمدگی های استخوانی در قسمت پاشنه پا باعث اختلالات و ناراحتی هایی در کف پا می شوند. همچنین علت دیگری که باعث به وجود آمدن خار پاشنه می شود کشیدگی عضلات و رباط های پا و پلانتار فاشیاتیس و پاره شدن غشای پاشنه استخوانی می باشد. 5. تفاوت خارپاشنه با پلانتار فاشیاتیس چیست ؟ همچنین پزشک معالج می تواند با در نظر گرفتن سونوگرافی و ام ار ای های مشخص برای شناسایی پارگی های موجود در پلانتار فاشیاتیس و التهابات و رسوب کلسیم در آن ها اقدام کند.

• گام برداشتن به شیوه ای غیرطبیعی که فشار زیادی را بر استخوان پاشنه، رباط ها و اعصاب پاشنه تحمیل کند. ضربه به پاشنه پا و آسیب هایی که امکان دارد بر روی پاشنه پا رخ دهد نیز یکی دیگر از عوامل به وجود آمدن خار پاشنه می باشد. خار پاشنه یکی از دلایل التهاب است. مصرف کوتاه مدت داروهای ضدالتهاب غیرتجویزی به مدیریت علائم التهاب رباط کف پا کمک میکند، البته به شرط آن که این داروها موارد منع مصرفی مانند سابقه ابتلا به زخم معده نداشته باشد. زیرا این فعالیت ها بر روی سطوح سخت باعث فرسودگی پاشنه پا می شود و خطر مبتلا شدن به خار پاشنه را ازیاد می کند. برخی از افراد به سبب نادرست راه رفتن ممکن است باعث ایجاد فشار های زیادی بر روی استخوان های پاشنه پای خود و رباط ها و اعصاب نزدیک به آن ها باشند و به همین سبب باعث به وجود آمدن اختلالاتی مانند خار پاشنه در پای خود شوند.

طبق تحقیقات نشان داده در سال 2008 خار پاشنه در مردان و زنانی که سن بیشتری داشته اند ، شایع تر بوده است و از این جهت خطر ابتلاء افراد مسن به خار پاشنه بیشتر می باشد. طبق تحقیقات به دست آمده توسط پژوهشگران چاقی و اضافه وزن ارتباط رابطه مستقیمی با به وجود آمدن خار پاشنه دارد . به وجود آمدن خار پاشنه در ورزشکاران بسیار رایج می باشد و اغلب ورزشکاران از این بیماری رنج می برند. اما اکثر افرادی که دچار بیماری خار پاشنه بوده اند از درد های ناشی آن رنج می بردند. عوارض انجام این عمل جراحی برای درمان خار پاشنه پا بسیارکم میباشد اما میتواند بدون هیچ آسیبی انجام شود. با فاصله از دیوار می ایستید کف دو دست را بر روی دیوار تکیه گاه قرار میدهیم.پای سالم را نیم قدم به جلو می اوریم و روی آن خم میشویم بدون اینکه کف و پاشنه پای مبتلا از زمین بلند شود.

به دلیل اینکه اضافه وزن می تواند فشار زیادی بر روی پاشنه پا وارد کند ، باعث به وجود آمدن خار پاشنه می شود. استفاده کردن و پوشیدن زیاد ازکفش هایی که اندازه پا نیستند و مناسب پا نمی باشند نیز باعث می شود قوس پا به خوبی حفظ نشود و محافظت لازم در برابر کف پا انجام نشود. لازم است بدانید برخی از خارهای پاشنه هیچ گونه علائمی از خود نشان نمی دهند و ممکن است تشخیص به وجود آمدن آن برای شما بسیار دشوار باشد. در ادامه قصد داریم برای شما در رابطه با علائم خار پاشنه صحبت کنیم.